muzzz.plGospodarka › Agencja celna jako przedstawicielstwo klienta

Agencja celna jako przedstawicielstwo klienta

Przedstawicielstwo swojego klienta w dziedzinie transportu morskiego jest bardzo cenioną usługą. Jest to agencja celna, która poprzez podjęcie pewnych kroków w imieniu klienta ułatwi cały proces związany z odprawą. Wiele osób myśli, że jest to organ powiązany z służbą celną. Nie jest to jednak prawda. Agencja celna jest podmiotem gospodarczym, który jest niezależny od struktur służby celnej. Polega ona na reprezentowaniu swojego klienta przed służbą celną, ale nie stanowi jednego z jej organów. Jest swojego rodzaju pośrednikiem pomiędzy klientem, któremu pomaga a właśnie wcześniej wspomnianą służbą celną. Klienci, którzy używają transportu morskiego i wykorzystują go do prowadzenia własnego biznesu bardzo cenią sobie tą korzystną dla nich usługę. Agencje celne świetnie się przyjęły na Polskim rynku i w chwili obecnej stanowią one jeden z ważniejszych aspektów związanych z odprawą na granicy.

Transport

Dają one bardzo wiele poprzez swoją obecność. W tej chwili wiele firm nie wyobraża sobie odprawy na granicy bez ich przedstawicielstwa. Do głównych zadań wykonywanych przez agencje celne należy przygotowywanie niezbędnych dokumentów oraz dokonywanie zgłoszenia celnego. Poza tym może ona w imieniu klienta uiszczać opłaty, należności celne przywozowe oraz wywozowe. Transport morski jest świetnie rozwiniętą gałęzią gospodarki. Nie odstaje on od konkurencji czyli transportu drogą lądową czy lotniczego. Póki co nie zapowiada się na to, że pogorszy się jego sytuacja. Z pewnością agencje celne są tutaj istotnym punktem, który przekłada się na wysoki poziom tej formy transportu.
 

Do działu przedstawicielstwo klienta przed organami celnymi można zaliczyć z powodzeniem taką usługę jak agencja celna, która pomaga przy odprawie kontenerów na granicy.

Powiązane artykuły

Skuteczny i szybki transport z Chin
Skuteczny i szybki transport z Chin
Aby skuteczne przeprowadzić transport towarów z odległych Chin do Europy... (dalej...)

Warto poczytać