muzzz.plDom › Chronić dzieci przed balustradami?

Chronić dzieci przed balustradami?

Dom zawsze powinien być bezpieczny, szczególnie dla dziecka. Dzieci od zawsze miały ogromną wyobraźnię. Można stwierdzić to słuchając niektórych ich historyjek. Prawda jest jednak taka, że wielu rodziców powinno posiadać jeszcze większą wyobraźnię, aby móc zadbać o bezpieczeństwo swojej pociechy. Jak się okazuje trzeba się wykazać nawet w wyborze balkonowej balustrady, która może zainteresować malucha.

balustrady

Wypadek

Mały Aleksander postanowił pobawić się na balkonie, który do tej pory był zabudowany. Nowa balustrada, która miała małe odstępy między poręczami dawała znacznie więcej przestrzeni oraz większy widok. Dla dziecka okazało się to bardzo atrakcyjne. Aleksander przecisnął się między poręczami i przechylił. Spadł z wysokości pierwszego piętra. Jego matka usłyszała wyłącznie krótki krzyk, a następnie uderzenie o ziemie. Jakby z nieba spadł worek z czymś ciężkim. Wybiegła do ogrodu. Pod balkonem leżał mały Aleksander, który coraz głośniej płakał. Dziecko złamało sobie tylko nogę, ale z takie wysokości wypadek mógł skończyć się na znacznie poważniejszym urazie.

Wyobraźnia

Rodzice nie podejrzewali, że ich dziecku przyjdzie do głowy zabawa na balkonie. Do tej pory przebywał na nim niechętnie. Jak się jednak okazuje nowe balustrady zainteresowały Aleksandra. Rodzic powinien to przewidzieć, ale przede wszystkim powinien wybrać balustrady, które mają ciaśniej ustawione poręczę. Tak aby nic się między nimi nie przecisnęło.

Jak się okazuje balustrady mogą stać się przyczyną wypadku dziecka. Dlatego każdy rodzić powinien dostosowywać wszelkiego rodzaju sprzęty domowe do bezpieczeństwa swojej pociechy.

Powiązane artykuły

Ceny nieruchomości drastycznie spadają!
Ceny nieruchomości drastycznie spadają!
Światowy rynek przyczynił się do załamania światowych gospodarek. Cierpią... (dalej...)
Zabiegi związane z mieszkaniami
Zabiegi związane z mieszkaniami
Mieszkania w blokach czy domach wymagają dokonywania pewnych zabiegów.... (dalej...)
Sprzątanie bez środków chemicznych?
Sprzątanie bez środków chemicznych?
Jeżeli sprzątanie ma zapach, to z pewnością jest to zapach chemii, której... (dalej...)
Słodki maluch
Słodki maluch
Dzieci to największe skarby dla swoich rodziców. Dlatego właśnie prawie... (dalej...)
Efekty specjalne
Efekty specjalne
Filmy to dla wielu doskonała alternatywa czytania książek. Przede wszystkim... (dalej...)
Zamknięte okna w szpitalach…
Zamknięte okna w szpitalach…
Szpitale to smutne miejsce . Każdy, kto chociażby odwiedzał kiedyś kogoś bliskiego... (dalej...)

Warto poczytać