muzzz.plZdrowie&Uroda › Coraz chętniej i śmielej sięgamy do zasobów medycyny estetycznej, z botox szczególnie

Coraz chętniej i śmielej sięgamy do zasobów medycyny estetycznej, z botox szczególnie

Medycyna estetyczna już na dobre zagościła w życiu i świadomości wielu członków naszego społeczeństwa. Coraz chętniej sięgamy do dobroczynnych właściwości tejże dziedziny i czerpiemy z niej całymi garściami. Powoli medycyna estetyczna przestaje nas szokować i dziwić. Efekt ten to przede wszystkim zasługa mediów, które z dość dużym natężeniem promują zabiegi upiększające wśród ludzi sławnych i bogatych. Ulegamy tym trendom i coraz chętniej poddajemy się wstrzyknięciu botoxu, usuwaniu przebarwień czy powiększaniu piersi i wielu innym. Okazuje się nawet, że już coraz młodsze kobiety poddają się przeróżnym zabiegom medycyny estetycznej.

http://beautynewsmiddleeast.com

O botoksie słów kilka

Najpopularniejszym, a może najbardziej kojarzonym z medycyną estetyczną jest zabieg wstrzyknięcia botoxu. Korzysta z niego wiele kobiet a także mężczyzn, którzy chcą pozbyć się zmarszczek mimicznych. Wstrzyknięta w wybrane miejsca twarzy botulina hamuje przepływ impulsów nerwowych płynących z mózgu do wybranych tkanek mięśniowych, które zaprzestają swojej pracy i nie marszczą się. Efekt botoxu utrzymuje się od 3-5 miesięcy, następnie jeśli będzie bardzo widoczne ustępowanie efektu, należy poddać się kolejnej kuracji. Jak widać można popaść w pewien ciąg następujących po sobie etapów. Dlatego nalezy dobrze przemyśleć wszystkie za i przeciw zanim podda się jakiemukolwiek zabiegowi upiększającemu, bowiem jednorazowy zabieg nie likwiduje całkowicie problemu więc często trzeba go powtarzać kilkakrotnie.
 

Zamiast stosować drogie i mało efektywne kosmetyki przeciwzmarszczkowe warto odwiedzić gabinet juvemed w Warszawie, który słynie z kompetentnych profesjonalistów.

Powiązane artykuły

Jesteśmy ładniejsi niż kiedyś poprzez botox?
Jesteśmy ładniejsi niż kiedyś poprzez botox?
W dzisiejszych czasach ludzie zmienili podejście do kwestii dbania o swoją urodę.... (dalej...)

Warto poczytać