muzzz.plCzas wolny › Dlaczego taniec nas przeraża?

Dlaczego taniec nas przeraża?

Gdyby tak przeprowadzić wśród społeczeństwa ankietę pt. "Czy umiemy tańczyć?", większość odpowiedziałaby, że nie potrafi. W rzeczywistości niestety tak jest, wielu z nas twierdzi, że nie umie tańczyć i dlatego unika wszelkich imprez tanecznych. A jak jest naprawdę? Przyglądając się naszym znajomym czy bliskim, możemy zauważyć tendencję siedzącą społeczeństwa na wszelkich spotkaniach ze znajomymi czy rodziną. Najwięcej czasu spędzamy przy suto zastawionym stole obrastając w tłuszczyk i znieruchomienie. Nie tańczymy z wielu powodów, zawsze znajdzie się jakaś wymówka by nie ruszyć swojego ciała zza stołu. Niestety stajemy się społeczeństwem siedzącym, dla których taniec jest czymś zbędnym i niepotrzebnym. A przecież nauka tańca jest bardzo przyjemnym i interesującym zajęciem, które wpływa na naszą kondycję i często samopoczucie. Czy nieprzyjemnie jest poruszać się w rytm muzyki z bliską naszemu sercu osobą?

Tak niewiele potrzeba by ruszyć w tan

Dzisiejsze trendy nie wymagają od nas jakichś większych umiejętności tanecznych, wystraczy że będziemy poruszać się w miarę rytmicznie i zgodnie z tempem muzyki. Nikt nie wymaga byśmy w klubach tańczyli walca czy tango. Tańce towarzyskie sprawdzą się na bardziej oficjalnych imprezach, co nie znaczy, że nie możemy niektórych kroków wykorzystać w tańcu na imprezie. Sam taniec jest taką sztuką, która daje wiele możliwości kombinacji przeróżnych kroków tanecznych. Dzięki temu możemy uzyskać naprawdę zaskakujące efekty i w wielu wywołać odrobinę zazdrości. Jak więc się okazuje nauka tańca jest naprawdę ciekawym i przyjemnym zajęciem. 

Choć niektórym może się wydawać, że nauka tańca w poznaniu czy tez innym mieście, jest czymś zbytecznym, to jednak gdy spróbują tańca zmieniają swoje zdanie na ten temat.

Powiązane artykuły

Zafascynowanie tańcem towarzyskim
Zafascynowanie tańcem towarzyskim
Media i programy taneczne rozpropagowały wśród społeczeństwa fascynację... (dalej...)
Nastolatek do szkoły tańca!
Nastolatek do szkoły tańca!
Wyrażanie własnych emocji może okazać się bardzo trudnym zadaniem, ponieważ... (dalej...)
Filmowa nauka tańca
Filmowa nauka tańca
W filmie „Zatańcz ze mną” Jennifer Lopez zagrała ponętną instruktorkę... (dalej...)
Szkoła tańca dla odchudzających się!
Szkoła tańca dla odchudzających się!
Odchudzanie nie należy do najprostszych zadań, ale jest ono wykonalne. Wystarczy... (dalej...)

Warto poczytać