muzzz.plPraca › Do czego tańcować na weselu?

Do czego tańcować na weselu?

Jak wybrać zespół weselny? Pary, które planują ślub z reguły kontaktują się z takimi zespołami, które grały na imprezach znajomych lub rodziny. To najlepszy sposób, by wiedzieć jak dana grupa faktycznie gra. Droga pantoflowa nie oszukuje – jeżeli ktoś sprawdził się na cudzym weselu, pewnie i poradzi sobie na kolejnym.

Zespół – stymulator zabawy

Część zespołów posiada również swoje strony internetowe, gdzie można zobaczyć fragment ich występu czy posłuchać jak grają. To cenne, ponieważ wiele par naprawdę ma problem z wyborem orkiestry na własne wesele. To bowiem impreza, która łączy pokolenia, dalszą i bliższą rodzinę, która często w ogóle się nie zna. Wspólna zabawa na parkiecie może mieć miejsce, jeżeli orkiestra będzie grała muzykę, którą większość zna lub kojarzy. Trudno zadowolić wszystkich, jednak goście mają świadomość, że na weselu nie usłyszą ambitnego rocka progresywnego czy muzyki klasycznej, ale przyjemne i łatwe „kawałki” do tańczenia. Zespół weselny powinien więc nie tylko dobrze i sprawnie grać, ale i być elastycznym. Wokalista to często wodzirej, który zachęca wszystkich do zabawy i inicjuje oczepiny.

zespół weselny

Zespół weselny musi być elastyczny

To jaki charakter będzie miało wesele zależy w dużym stopniu od młodych. Niektórzy cenią sobie tradycję, szybkie picie wódki, przyśpiewki czy gry, które mają zachęcić gości do zabawy. Inni wolą stworzyć atmosferę bardziej kameralna, w której nikt nie czuje się zmuszony do klaskania, tańczenia w wężyku i śpiewania za butelkę alkoholu.

Jaki powinien być zespół weselny lublin? Grupa powinna nie tylko sprawnie grać znane wszystkim kawałki, ale i umieć zabawić gości i zachęcić ich do wspólnej zabawy.

Powiązane artykuły

Organizacja wesela nie jest wcale prosta
Organizacja wesela nie jest wcale prosta
Organizując ślub i wesele jest wiele spraw, o których należy pamiętać.... (dalej...)
Zespół na wesele musi umieć grać!
Zespół na wesele musi umieć grać!
Wielu młodych ludzi i ich rodziców, organizując ślub czy wesele, musi... (dalej...)
Profesjonalne podejście do fotografii
Profesjonalne podejście do fotografii
Profesjonalny fotograf potrafi z aparatem zrobić wszystko. Dzisiejsza technika... (dalej...)
Zespół na wesele ma zagrać tak jak tego życzy sobie para młoda!
Zespół na wesele ma zagrać tak jak tego życzy sobie para młoda!
Wesele dla młodej pary to tak samo wielkie wydarzenie jak ślub. W końcu chodzi... (dalej...)

Warto poczytać