muzzz.plDo czytania na noc › Dwie wersje nowych publikacji

Dwie wersje nowych publikacji

Książki drukowane oraz elektroniczne przez ostatnie lata toczą między sobą batalię. Jeden czytelni wybiera publikacje z drukarni, drugi na tablet. Czym się kierują przy wybieraniu tych książek? Poznajmy niektóre czynniki wpływające na to zachowanie.

tani-druk-ksiazek

Zalety i wady poszczególnych opcji

Wersja drukowana umożliwia poznawanie lektury we wszystkich możliwych miejscach. Niezbędne jest jednak dostarczaniem tam światła. W ciemności nie poznamy nawet słowa. Elektronika jest w stanie zaoferować nam nieco więcej w tym temacie. Telefony, laptopy czy tablety posiadają podświetlenie. Umożliwiają zatem poznawanie lektury nawet w nocy. Przy tym mają ograniczony czas działania. Po skończeniu się go następuje wyładowanie baterii. Kontynuacja jest możliwa po znalezieniu gniazdka i podłączeniu do prądu.

Finanse związane z książkami

Kupujący publikacje zważają również na ceny. Otóż elektroniczna wersja jest tańsza. Cena ta waha się od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych. Nawet wtedy, gdy wykorzystywany jest tani druk książki. Nie każdemu budżet finansowy pozwala na kupowanie drogich książek. Chcąc poznać nową powieść wybierają tanie rozwiązanie. Zwykle będzie to elektroniczna wersja. Zdarzają się również zagorzali sympatycy książek, dla których cena nie gra tutaj żadnego znaczenia. Liczy się pozyskanie kolejnej publikacji. Drogi czy tani druk książek nie jest dla nich niczym istotnym. Liczy się trzymanie w rękach nowej książki, wprost z drukarni.  

Zapewne tani druk książek zwiększa zainteresowanie. Bez niego nie ma szans na sprzedawanie publikacji drukowanych.

Powiązane artykuły

Wiedza zawarta w publikacjach
Wiedza zawarta w publikacjach
Każda poważna dziedzina nauki posiada fachowe źródła wiedzy, które... (dalej...)
„Złodziej tożsamości” na prezent świąteczny?
„Złodziej tożsamości” na prezent świąteczny?
Zbliżają się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia. Właśnie z tego... (dalej...)