muzzz.plDom › Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

W niektórych miastach lub ich dzielnicach wielu mieszkańców obawia się kradzieży. Złodzieje potrafią sprytnie dostać się do domu lub mieszkania i wynieść wiele cennych rzeczy. Warto więc pomyśleć o odpowiednich zabezpieczeniach. Czasem już podczas budowy domu należy przemyśleć tą kwestię i dokonać odpowiednich wyborów. Zastanówmy się nad dwiema sprawami.

okna

Okna i drzwi

Bardzo ważne jest aby uniemożliwić złodziejom dostanie się do domu. W tym celu musimy zamontować drzwi i okna wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia. Drzwi mogą mieć specjalne zamki. Okna natomiast często posiadają mechanizm, który nie pozwala ich szerzej otworzyć z zewnątrz gdy są uchylone. Na okna można zakupić rolety antywłamaniowe. Ważne jest jednak to aby wszystkie te elementy były wykonane z trwałych materiałów. Dotyczy to każdej części, nawet zamków czy zawiasów. Nie próbujmy zbytnio oszczędzać. Mogłoby się to obrócić przeciwko nam.

Systemy alarmowe

Zazwyczaj alarmy zakładane były w sklepach i firmach. Ostatnio jednak decydują się na nie właściciele domków jednorodzinnych. Podstawowe alarmy składają się z czujników ruchu. Kiedy alarm włączymy, a w domu pojawi się jakiś ruch, urządzenie natychmiast reaguje. System powiadamia właściciela o tym co się dzieje. Alarmy często mają ustawiony sygnał dźwiękowy. Skutecznie płoszy on złodziei i alarmuje sąsiadów, że coś się dzieje. Niektóre osoby, posiadające jakieś wyjątkowo cenne rzeczy w domu decydują się trzymać je w sejfie oraz zakładają monitoring.
Zwrócenie uwagi na tych kilka czynników zmniejszy ryzyko, że zostaniemy okradzeni.  

Powiązane artykuły

Elementy, które chronią nasze domy
Elementy, które chronią nasze domy
Domy jednorodzinne są dość często narażone na ataki ze strony złodziei. Dlaczego?... (dalej...)
Zamknięte okna w szpitalach…
Zamknięte okna w szpitalach…
Szpitale to smutne miejsce . Każdy, kto chociażby odwiedzał kiedyś kogoś bliskiego... (dalej...)
Tanie ogrzewanie
Tanie ogrzewanie
Niskie zarobki, wysokie ceny produktów i usług doprowadzają do problemów... (dalej...)

Warto poczytać