muzzz.plNiesamowita Rodzinka › Jakiej pomocy prawnej potrzebują osoby rozwodzące się?

Jakiej pomocy prawnej potrzebują osoby rozwodzące się?

Coraz częściej słyszymy o tym, jak wiele małżeństw kończy się rozwodem. W życiu pojawia się wiele trudnych sytuacji oraz problemów, a rozwód wydaje się być najlepszym wyjściem z takiej sytuacji. Sprawy rozwodowe nie należą jednak do zbyt przyjemnych. Jeżeli zdecydujemy się na taki krok, musimy skorzystać z pomocy radcy prawnego.

Na czym polega pomoc w wypadku rozwodu?

Radca prawny przede wszystkim pomoże nam ustalić pewne istotne kwestie. Trzeba zastanowić się nad tym, czy mamy jakieś roszczenia – na przykład, czy chcemy orzekać, po czyjej stronie leży wina za rozpad małżeństwa. Rozwód wiąże się też z podziałem majątku. Wiele małżeństw łączą finanse – mają wspólne firmy, nieruchomości, kredyty czy inne rzeczy. Podział majątku wywołuje często wiele negatywnych emocji. Ale to jeszcze nie wszystko. W czasie rozwodu trzeba również zdecydować kto będzie sprawował opiekę nad dziećmi, jak będą wyglądały ich kontakty z drugim rodzicem oraz ustalić alimenty.
Adwokat pomoże nam najpierw przygotować odpowiedni pozew rozwodowy, a następnie przygotuje nas do samej rozprawy. Będzie reprezentował nasze interesy w sądzie. Jest to zatem naprawdę przydatna pomoc.

prawo

A gdzie otrzymamy pomoc?

Najlepiej jest udać się do kancelarii prawnej. Większość z nich udziela porad w sprawach rodzinnych. Trzeba poszukać doświadczonego radcy. Czasem warto skorzystać z usług poleconego adwokata. Jeżeli nie stać nas na taką formę pomocy, można dowiedzieć się w jakim urzędzie lub ośrodku, porady prawne udzielane są bezpłatnie. Na pewno nie powinniśmy polegać tylko na sobie. 

Na http://www.adwokat-deptuch.pl/porady-prawne uzyskamy szereg pomocy prawnych. Zarówno w sprawach rozwodowych, jak i majątkowych.

Powiązane artykuły

Studia prawnicze na polskich uczelniach
Studia prawnicze na polskich uczelniach
Prawo jest jednym z tych kierunków, które cieszą się bardzo dużym... (dalej...)
Jak zostać prawdziwym adwokatem?
Jak zostać prawdziwym adwokatem?
Każdego roku coraz większa liczba młodych ludzie decyduje się na podjęcie... (dalej...)
Porady prawne, czyli adwokat czy radca prawny?
Porady prawne, czyli adwokat czy radca prawny?
Jeżeli potrzebne nam porady prawne, do kogo powinniśmy się zwrócić?... (dalej...)
Porady prawne – dla kogo i od kogo?
Porady prawne – dla kogo i od kogo?
Codzienne życie często sprawia, że spotykają nas niespodzianki. Czasem są... (dalej...)

Warto poczytać