muzzz.plPraca nad sobąNauka › Książki do logopedii, czyli gdzie się uczyć?

Książki do logopedii, czyli gdzie się uczyć?

Matura zbliża się wielkimi krokami, a młodzi ludzie muszą również decydować się na jakie studia się wybrać. Oczywiście wyniki matury również wpływają na to, na jaką uczelnie się dostaną. Okazuje się, że młodzież interesuje się taką dziedziną jak logopedia. Jest to właściwie bardzo młoda nauka, która ciągle się rozwija. Kandydaci na te studia muszą jednak wiedzieć, że jest to bardzo szeroka dyscyplina, która wymaga bardzo wszechstronnej wiedzy. Nie tylko z zakresu językoznawstwa, ale również z psychologii, czy medycyny. Dlatego przydadzą się książki do logopedii.

książki do logopedii

fot.http://www.tutorpal.com/ipa/organs.html

Mocna psychika

Tym, którym się wydaje, że logopedia jest bardzo przyjemnym i łatwym kierunkiem trzeba powiedzieć wprost, że bardzo się mylą. Przede wszystkim logopedą może zostać wyłącznie osoba o nienagannej wymowie, a więc i również prawidłową budową narządów mowy. Oprócz tego musi posiadać również podejście pedagogiczne, ponieważ logopeda skupia się głównie na pracy z dziećmi, ale i nie tylko, ponieważ często pracuje również z osobami po wypadkach, które muszą od nowa nauczyć się mówić. Wówczas przydatna jest nie tylko cierpliwość, ale również podejście do człowieka, który wygląda inaczej, ma zdeformowaną twarz wskutek urazów lub złej budowy narządów mowy.

Dużo nauki i własny biznes

Okazuje się, że wielu absolwentów logopedii zakłada własne placówki logopedyczne. Jak na razie studia dzienne można podjąć wyłącznie na Uniwersytecie Gdańskim oraz Wyższej Szkole Pedagogicznej w Łodzi, Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Na innych uczelniach logopedia prowadzona jest często w trybie studiów podyplomowych. Chętnych jednak niech nie zniechęcam ogrom nauki z książek do logopedii.

Wszystkim kandydatom na studia logopedyczne mogą przydać się książki do logopedii, które później będą wykorzystane w trakcie studiów. Dzięki temu student zdobędzie niezbędną wiedzę do wykonywania zawodu.

Powiązane artykuły

Nauka prowadzona od przedszkola po studia
Nauka prowadzona od przedszkola po studia
Nauka dla większości dzieci zaczyna się już w przedszkolu. Dla jednych są... (dalej...)
Skuteczna i przyjemna nauka angielskiego
Skuteczna i przyjemna nauka angielskiego
Chociaż szkoły publiczne mają obowiązek oferowania dzieciom nauki języków... (dalej...)
Szkoły angielskiego – jak wybrać najlepszą?
Szkoły angielskiego – jak wybrać najlepszą?
Język angielski jest jednym z języków, które w dzisiejszym świecie... (dalej...)

Warto poczytać