muzzz.plCzas wolnyMotoryzacja › Naprawa ABS – problemy u większości mechaników

Naprawa ABS – problemy u większości mechaników

Naprawa ABS, kluczSystem ABS jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych układów montowanych w samochodach i to nie tylko osobowych. Jeszcze kilka lat temu nie w każdym aucie montowano pompy ABS, obecnie nowe samochody i to wszystkie, mają w standardzie ten system, coraz częściej także łączony z ESP.

Takie rozpowszechnienie ABS-u powinno sprawić, że właściwie każdy mechanik prowadzący nawet najmniejszy zakład powinien wiedzieć jak tanio naprawić ABS. Niestety jednak dla większości z nich wcale tak nie jest.

Naprawa ABS przez wymianę

Choć zdecydowana większość usterek związanych z ABS nie powoduje nic poza zwykłym niedziałaniem tego systemu, to właśnie w ten sposób narażamy się na niebezpieczeństwo, a mechanik może nawet zasugerować rezygnacje z naprawy. Większość jednak wymienia cała pompę ABS, nawet jeśli usterka jest niewielka. Oczywiście wymiana całej pompy ABS jest bardzo droga zarówno w przypadku robocizny, ale przede wszystkim samego kupna podzespołu.

Naprawa ABS przez regenerację

To o czym wielu mechaników nie wie, a może bardzo obniżyć koszta naprawy to możliwość regeneracji ABS. Zdecydowana większość usterek tego podzespołu dotyczy elektronicznego sterownika. Można go dość szybko i tanio naprawić. Nie ma w Polsce wiele firm oferujących taką naprawę ABS, ale wcale nie trzeba jechać przez połowę kraju, aby to zrobić. Wystarczy wymontować według zaleceń obsługi sterownik i wysłać go paczką. Nie jest to trudne, a na pewno tańsze, nie musimy nawet w ogóle widzieć się z mechanikiem.

Masz problem z mechanikami? Odwiedź nasz warsztat samochodowy. Na http://zmserwis.eu/pl/naprawa-modulu-abs poznasz oferowane przez nas usługi.

Powiązane artykuły

Wydatki na auto
Wydatki na auto
Korzystanie z samochodu osobowego jest komfortowe i pozwala zaoszczędzić czas.... (dalej...)
Problemy ze środkami transportu i cenami podczas EURO 2012
Problemy ze środkami transportu i cenami podczas EURO 2012
Warszawa to jedno z czterech miast, gdzie od 8 czerwca 2012 roku na terenie Polski... (dalej...)
Techniczny przegląd samochodu i wymiana części
Techniczny przegląd samochodu i wymiana części
Mieszkańcy Warszawy, tak jak inne osoby z Polski mają problemy z pojazdami samochodowymi.... (dalej...)

Warto poczytać