muzzz.plPracaPracodawca › O co dbają pracodawcy?

O co dbają pracodawcy?

Pracodawcy zatrudniający nowych pracowników muszą pamiętać o ich odpowiednim przeszkoleniu. Wszyscy powinni przejść kurs BHP. Wielu z nas zastanawia się czy jest to takie konieczne. Oczywiście, że tak. Po pierwsze przystosowuje do poprawnego zachowania i wykonywania obowiązków w zakładzie pracy. Po drugie umożliwia udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym.

obuwie-robocze

Akcesoria firm i pracowników

Szkolenie BHP to tylko jeden z elementów, jakie powinny wiązać się z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa. Innymi sprawami są wyposażenia zakładów oraz pracowników. Do tych pierwszych zalicza się gaśnice i apteczki. Każde z nich pomaga, tylko w innych sytuacjach. Gaśnice wykorzystujemy zwłaszcza w momencie pojawienia się pożaru. Zaś apteczki do udzielenia pomocy przed przyjazdem karetki pogotowia. Wyposażenie pracowników ma szczególne znacznie przy wykonywaniu zadań narażających zdrowie czy życie. Niezbędny w takich sytuacjach jest kask, okularu, ubranie i obuwie robocze. Elementy chroniące całe ciało. Od głowy po same stopy. Nie przywdzianie ich prowadzi do powstania poważnych obrażeń. Z drugiej strony należy zadbać o to, by ubranie i obuwie robocze miało odpowiednią jakość. Niekiedy zdarza się, że zaopatrujemy się w zbyt słabe wyposażenie. Nie wytrzymuje warunków atmosferycznych i zaczyna się rozpadać. Takie zdarzenia także narażają nas na szwank. Wskazują, jak ważną sprawą jest odpowiednia ochrona podczas wykonywania zdań na terenie przedsiębiorstwa.

Pracodawcy nie zawsze dostarczają pracownikom odpowiedniego wyposażenia. W takich wypadkach musimy samemu zadbać o obuwie robocze, rękawice, kaski czy okulary.

Warto poczytać