muzzz.plStyl życia › O podróżowaniu z małym dzieckiem

O podróżowaniu z małym dzieckiem

Dziecko to dla niektórych ograniczenie. Mała istota, która wymaga opieki oznacza dla nich koniec z życiem towarzyskim i siedzenie w domu pełnym pieluch. To stereotyp, który można obalić!

Podróże są i dla dzieci!

Pewna para z Mazowsza postanowiła pokazać, że wczesna dzieciństwo to idealny czas na ciekawe wycieczki po Polsce. Małżeństwo od zawsze kochało podróże – zarówno te po kraju, jak i zagraniczne. Dla nich widok jeziora na Mazurach jest równie piękny jak ocean czy rozświetlone w słońcu Alpy. Posiadają mieszkanie w mieście, jednak ich pasja nie pozwala im za długo usiedzieć w jednym miejscu, dlatego kiedy tylko mogą – wsiadają w samochód, pociąg czy samolot i podróżują. Z dzieckiem.

wycieczki po Polsce

Najpierw byly krótkie wycieczki po Polsce

Mały Tomek jest ich wielką radością. Od początku wiedzieli, że będą go zabierać w podróż. Najpierw były wycieczki po Polsce – chcieli sprawdzić jak sobie radzą z małym dzieckiem w drodze. Skazali się na pewnie niewygody – często bowiem muszą spać w aucie. Niemowlak nie ma jednak nic przeciwko. Ciągłe towarzystwo rodziców, którzy pokazują mu świat powoduje, że dziecko jest otwarte na nowe bodźce i nowych ludzi. Takie eskapady oczywiście trzeba odpowiedzialnie i mądrze planować. Dziecko wymaga zabrania ze sobą większej ilości rzeczy – w aucie są zabawki, pampersy i inne przybory, które zajmują miejsce, ale są niezbędne. Mama przewija bobasa na siedzeniu lub w bagażniku, który łączy się z tylnymi fotelami. W ten sposób powstaje prowizoryczny kojec, gdzie maluch odpoczywa i bawi się. Wycieczki po Polskie pokazały, że dziecko w podróży nie sprawia problemu – rodzina cieszy się, że może zwiedzać kraj razem. Szczęśliwa para postanowiła założyć blog, w którym opisuje dwoje podróże i to jak na ich oczach dorasta mały Tomek. Pierwsze kroki postawił bowiem nie w ojczyźnie, ale w Hiszpanii, gdzie rodzinka spędzała parę tygodni (ciągle przemieszczając się oczywiście). Strona cieszy się zainteresowaniem i inspiruje inne pary do aktywnego wypoczynku z małymi dziećmi.

Okazuje się, że krótkie "wycieczki po polsce są możliwe nawet z małym dzieckiem. Podróżowanie uczy dziecko otwartości i pozostawia wspomnienia, które naprawdę zostają...

Warto poczytać