muzzz.plStyl życia › O prezentach walentynkowych

O prezentach walentynkowych

Pomysły na prezent to zazwyczaj deficytowy towar i wielu z nas boryka się z tym problemem kilka razy do roku często tracąc całą radość dawania prezentów. Walentynki często kojarzą się więc z dodatkowym problemem poszukiwania ciekawego i oryginalnego prezentu. Ile razy można kupować w prezencie bieliznę czy biżuterię, przecież to może nas znudzić a i obdarowywany może poczuć przesyt. Dlatego niektórzy wycofują się z obchodzenia tego święta, a przecież wystarczy pamiętać o kilku zasadach kupowania odpowiedniego prezentu walentynkowego.

Najważniejsze to określenie naszej zażyłości z osobą, którą chcemy obdarować. To jak blisko jesteśmy z daną osobą wskaże nam jak bardzo intymny może być prezent, przez co unikniemy zmieszania i nieprzyjemnej sytuacji. Kolejnym ważnym czynnikiem jest wartość prezentu walentynkowego, nie może ona być zbyt wysoka, ale też zbyt niska. Wszystko zależy do tego jak długo znamy daną osobę i jakie plany z nią wiążemy.

Co i za ile, czyli rozważne obdarowywanie prezentami walentynkowymi

Zapamiętując te zasady mamy pewność, że wybrany, przez nas prezent na walentynki spełni zarówno nasze oczekiwania jak i nie wzbudzi w obdarowanym zmieszania czy skrępowania. Gdy zaś boimy się ryzykować najbardziej bezpiecznym prezentem będą kwiaty bądź czekoladki, które są raczej neutralne emocjonalnie i nie wywołają nieprzyjemnych uczuć. Przy czym spełnią swoją zadanie i przypomną obdarowanej osobie o naszych uczuciach i o nas samych.
 

Kupując prezent walentynkowy przede wszystkim powinniśmy pamiętać o naszych uczuciach, bo to one tak naprawdę się liczą i nadają życiu sens.

Powiązane artykuły

„Złodziej tożsamości” na prezent świąteczny?
„Złodziej tożsamości” na prezent świąteczny?
Zbliżają się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia. Właśnie z tego... (dalej...)

Warto poczytać