muzzz.plZdrowie&Uroda › Relaksująca kąpiel z dodatkiem soli do kąpieli

Relaksująca kąpiel z dodatkiem soli do kąpieli

Kto z nas nie lubi wieczorem zanurzyć się w wannie z dużą ilością piany i wody, podczas takiej kąpieli spływa z nas cały stres i zmęczenie. Oczywiście pojawiają się głosy, że długie wylegiwanie się w wodzie źle wpływa na naszą skórę i raczej nie powinniśmy się im zbyt często poddawać. Eksperci swoje, a my często swoje, co z tego że kąpiele nie są takie zdrowe, kiedy my podczas nich najlepiej się relaksujemy i odreagowujemy codzienność. Jeśli więc trudno nam zrezygnować z kąpieli, zróbmy wszystko by ta kąpiel przyniosła też korzyści naszej skórze. Sól do kąpieli jest takim elementem, który może wpłynąć na nasz relaks a przy tym świetnie wpłynie na nasze ciało. Różnego rodzaju sole do kąpieli w swym składzie posiadają przeróżne składniki, których zadaniem jest zapobieganie różnym dolegliwością.

sol-do-kapieli

Naturalne składniki bezpieczne dla naszego ciała

Sól do kąpieli pochodzenia naturalnego może wpływać zarówno odżywczo jak i regenerująco na nasz organizm, niektóre z nich w swym składzie mają także olejki eteryczne, które uspokajają i relaksują nas. Naturalne składniki nie podrażniają naszego ciała, są bezpieczne dla naszego zdrowia, nie wywołują alergii czy podrażnień. Bardzo popularne są sole do kąpieli pochodzące z Morza Martwego, ich cudowne właściwości docenia coraz więcej osób i często korzystają z nich podczas codziennych kąpieli. Naturalne kosmetyki, czy sole do kąpieli zdobywają zaufanie konsumentów i coraz częściej wypierają kosmetyki konwencjonalne.  

Kąpiel po pracy, jest czymś długo oczekiwanym. Wrzucając do wanny sól do kąpieli, mamy szansę dodatkowego relaksu. Uwalniające się związki pomagają naszej cerze.

Warto poczytać