muzzz.plDom › Sprzątanie bez środków chemicznych?

Sprzątanie bez środków chemicznych?

Jeżeli sprzątanie ma zapach, to z pewnością jest to zapach chemii, której używamy do szyszenia. Środki czystości, które są dostępne na rynku bazują na silnych substancjach, które nie powinny często mieć kontaktu z naszą skórą. Preparaty te nie tylko mogą być szkodliwe dla zdrowia, ale są też… drogie. Czy można je czymś zastąpić? Czy sprzątanie bez chemii jest skuteczne?

sprzatanie-lublin

Sprzątanie naturalnymi sposobami

Tak. Warto jednak poznać naturalne substytutu środków chemicznych. Nasi przodkowie również dbali o porządek, a nie mieli czegoś takiego jak „domestos”. Czego więc używali do sprzątania Lublin? Podstawowymi środkami do czyszczenia jest sól, soda, i cytryna. Dzięki nim wyczyścimy na połysk zarówno kuchnię, jak i sprzęty kuchenne. Jak? Należy przygotować roztwór, który połączony z odpowiednią ilością wody zastąpi płyn do mycia.  Brudne kafelki i fugi nad wanną?  Soda oczyszczona rewelacyjnie przywróci im biel. Nie wiemy jak pozbyć się osadu koło kranu? Połóżmy ściereczkę czy gazik nasączony octem na jakiś czas. Gdy zdejmiemy go, ujrzymy, że osad sam się rozpuścił. Takie sprzątanie Lublin nie jest trudne!

Naturalne zapachy są wskazane

Naturalne środki czystości nie wpływają źle na nasze zdrowie, są też znacznie tańsze, ponieważ możemy je wykonać sami. Chyba każdy ma w domu ocet i sól, dzięki którym wiele można doszorować. Jeżeli zależy nam na ładnym zapachu – kupmy naturalne olejki, które rozpylone w pomieszczeniu zostawią przyjemną woń. Takie olejki mają również dodatkowe działanie, lawendowy zapach stosuje się przeciwgrzybicznie, eukaliptus zaś świetnie radzi sobie z bakteriami.

Firma http://www.sprzatanie-mjm.p dba o ekologię. Niektóre środki chemiczne są bowiem szkodliwe dla zdrowia - lepiej nie mieć kontamktów nawet z ich oparami i zastąpić je środkami naturalnymi, które są równie skuteczne.

Powiązane artykuły

Meble kuchenne do kuchni w bloku
Meble kuchenne do kuchni w bloku
Nie wszystkich stać na wybudowanie lub tez zakup domu rodzinnego, dlatego większość... (dalej...)
Ceny nieruchomości drastycznie spadają!
Ceny nieruchomości drastycznie spadają!
Światowy rynek przyczynił się do załamania światowych gospodarek. Cierpią... (dalej...)
Zabiegi związane z mieszkaniami
Zabiegi związane z mieszkaniami
Mieszkania w blokach czy domach wymagają dokonywania pewnych zabiegów.... (dalej...)
Wybranie mebli do łazienki
Wybranie mebli do łazienki
Łazienka jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Dziennie spędzamy... (dalej...)
Sprzedaż mieszkań gwałtownie spada
Sprzedaż mieszkań gwałtownie spada
Każde młode małżeństwo stara się zakupić własne mieszkanie. Daje ono poczucie... (dalej...)
Zamknięte okna w szpitalach…
Zamknięte okna w szpitalach…
Szpitale to smutne miejsce . Każdy, kto chociażby odwiedzał kiedyś kogoś bliskiego... (dalej...)

Warto poczytać