muzzz.plZdrowie&Uroda › Stomatologia ciągle się rozwija

Stomatologia ciągle się rozwija

Stomatologia to dziedzina medycyny, która znacznie się rozwinęła – książka takie jak „Stomatologia wieku rozwojowego”, której autorem jest Szpringer jest tego dowodem. Dzisiaj stomatolog nie jest kowalem, ale specjalistą, który najczęściej posiada własny gabinet. Pacjenci regularnie badają zęby i leczą je w zazwyczaj bezbolesny sposób. „ Gnatofizjologia stomatologiczna” – pozycja, którą napisał Majewski pokazuje jak rozwinięta jest dzisiaj stomatologia.

Liczy się komfort pacjenta

Wiele osób wciąż jednak boi się dentysty – taki lęk jest nieuzasadniony, jednak trudno powstrzymać się przed zadrżeniem na widok fotela i narzędzi dentystycznych. Dawniej borowanie i wyrywanie zębów „na żywo” mogło faktycznie boleć. Dzisiaj większość zabiegów jest wykonywana po znieczuleniu. Lekarz pyta pacjenta o jego stan i czuwa nad tym, by było mu komfortowo.

Stomatologia wieku rozwojowego

Stomatologia, czyli wybielanie zębów

Stomatologia to również obecnie gałąź medycyny estetyczniej. Kto chce i ma pieniądze może wybielić swoje zęby czy je wyrównać. Jeżeli włączymy telewizor czy otworzymy kolorowy magazyn, ujrzymy, że prawie wszyscy celebryci posiadają piękny, śnieżnobiały uśmiech. To wizytówka i pewien standard – o czym również wspomina Majewski. Jego pozycja „ Gnatofizjologia stomatologiczna” zwraca również uwagę na to jak istotna jest profilaktyka, jaką się dzisiaj stosuje. Nawet małe dzieci wiedzą, że żeby należy regularnie myć. To pozwala zachować je zdrowe i ładne.

Książka "gnatofizjologia stomatologiczna majewski" pokazuje jak rozwija się wspólczesna medycyna. To pozycja, któą każdy stomatolog powinien mieć!

Książka "stomatologia wieku rozwojowego szpringer" udowadnia, że dentystyka ciągle idzie do przodu i odpowiada na potrzeby współczwsnych ludzi, którzy marzą nie tylko o zdrowych, ale i pieknych oraz idealnie białych zębach.

Powiązane artykuły

Kiedy nasze zęby potrzebują pomocy protetyka
Kiedy nasze zęby potrzebują pomocy protetyka
Ubytki w jamie ustnej dotyczą lub dotkną każdego, oczywiście regularne wizyty... (dalej...)
Stomatolog, którego nie trzeba się bać
Stomatolog, którego nie trzeba się bać
Stomatolog to zawód, który w dużej mierze został sprywatyzowany.... (dalej...)

Warto poczytać