muzzz.plModowe Szaleństwa › Torby skórzane są morderstwem!

Torby skórzane są morderstwem!

Świat mody rządzi się własnymi prawami, choć czasem są one bardzo brutalne. Człowiek wiele jest wstanie dać, aby posiadać to co bardzo mu się podoba, to co chce mieć na własność. Często takimi przedmiotami są właśnie torby skórzane, które wykonywane są ze zwierząt rzadkiego gatunku. Niestety takie morderstwa coraz częściej przechodzą producentom oraz projektantom skórzanej galanterii. Głównie dlatego, że to wielki biznes i każdy chce na nim zarobić.

Skąd skóra?

torby skórzane

W krajach trzeciego świata zabijanie zagrożonych gatunków jest bardzo popularne, ponieważ tamtejsza społeczeństwo może zarobić jakiekolwiek pieniądze tylko poprzez zabijanie niewinnych zwierząt. Mimo iż transport skór jest często niedozwolony to przemytnicy dostarczają odpowiednim osobom skóry, z których później powstają torby skórzane, buty czy portfele. Choć trzeba przyznać, że nie wszystkie towary są wykonywane ze skóry zwierząt, które wcześniej żyły na wolności. W tej chwili na rynku pojawiły się również specjalne hodowle zwierząt, które zabija się dla ich skóry czy futra.

Hodowle

Sprowadzanie skór z krajów trzeciego świata staje się dla wielu producentów oraz projektantów niebezpieczna, ponieważ mogą za to pójść do więzienia. Trzeba jednak powiedzieć, że hodowle zwierząt, które zabija się później dla ich skóry są również morderstwem i protestują przeciw takiemu traktowaniu ludzie z całego świata. Protestem może być również zakup innej torebki niż torebka skórzana.

Protestować może kązdy, ponieważ torby skórzane są wykonywane zarówno dla kobiet jak i dla panów. Przed zakupem takiej torby warto się zastanowić, czy sami oddalibyśmy własną skórę na zrobienie takiego towaru.

Powiązane artykuły

Co nakręca machinę ludzkich potrzeb?
Co nakręca machinę ludzkich potrzeb?
W dzisiejszych czasach jesteśmy przyzwyczajeni do pewnych udogodnień, jakie się... (dalej...)
Zakopane, czyli jak wydawać dudki
Zakopane, czyli jak wydawać dudki
Zakopane niegdyś było tak zwaną „dziurą” – jak sama nazwa... (dalej...)

Warto poczytać