muzzz.plZdrowie&Uroda › USG, czyli jak dbać o siebie w ciąży?

USG, czyli jak dbać o siebie w ciąży?

Badanie USG, żel USGCiąża jest bardzo specyficznym i bardzo trudnym okresem w życiu każdej kobiety. Większość przedstawicieli płci pięknej oczywiście marzy o zostaniu matkami, jednak jest to doświadczenie, które bardzo często przerasta pierwotne wyobrażenia tych właśnie kobiet. Okazuje się bowiem, że rodzicielstwo to jedno, a proces dochodzenia do niego to już zupełnie coś innego. Dziecko nie bierze się znikąd, a sama ciąża trwa aż dziewięć miesięcy. W tym też czasie matka powinna bardzo o siebie dbać, bo najmniejsze problemy zdrowotne, czy zaniechanie kontroli mogą doprowadzić do wielkiej katastrofy, w wyniku której życie i zdrowie nienarodzonego dziecka może być wystawione na bardzo ciężką próbę. Aby zapobiec takiej właśnie sytuacji, kobieta w ciąży powinna podlegać daleko posuniętej ochronie, tak, by jej dziecko pozostało zdrowe. W Polsce opieka nad ciężarną jest dość zaawansowana.

USG, czyli jak zadbać o zdrowie dziecka?

USG jest podstawowym badaniem, jakie lekarz zleca kobiecie, która spodziewa się dziecka. Żele do USG sprawiają, że jest to badanie praktycznie nieodczuwalne i dla matki i dla dziecka, w wyniku czego, przyszłe mamy nie muszą się bać jego przeprowadzania. Dzięki żelom do USG można nawet pokusić się o stwierdzenie, że badanie to może być nawet przyjemne, podobne do masażu brzucha. Ponadto Badanie USG w najlepszy sposób pozwala stwierdzić czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz w okresie bliższym rozwiązania w jaki sposób ustawia się do porodu – co jest niezwykle istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa dziecka.

Same żele do usg nie tylko ułatwiają obsługę urządzenia i poprawiają widoczność dziecka, ale także nawilżają skórę brzucha, która w czasie ciąży szczególnie w tym miejscu wymaga wiele uwagi.

Powiązane artykuły

Chronić dzieci przed balustradami?
Chronić dzieci przed balustradami?
Dom zawsze powinien być bezpieczny, szczególnie dla dziecka. Dzieci od... (dalej...)

Warto poczytać