muzzz.plStyl życia › Warszawa i balustrady pełne kwiatów

Warszawa i balustrady pełne kwiatów

Warszawa chce stać się jeszcze piękniejszą stolicą miasta. Miasto nie słynie z tego, że jest specjalnie urokliwe – mała starówka, wiele szklanych wieżowców, które, piętrząc się do nieba psują architekturą dawnego miasta – to wszystko nie zachęca do oglądania miasta. W Warszawie się pracuje – tu życie biegnie szybko.

Balkon jak u Szekspira

Konkurs na najpiękniejszy balkon w centrum miasta ma spowolnić kroku przechodniów, którzy nagle przyglądają się blokom i kamienicom. Balustrady zostają ozdobione kwiatami, dlatego cieszą oczy, wyróżniają się z szarego tła. Wiele właściciel postawiło na kreatywność – balkony przerodziły się w szekspirowską scenerię dla Romeo i Julii. Do balustrady często przymocowane są postacie Julii, które wyczekują na kochanka, który wspina się do nich po balkonie. Romeo wdrapuje się po ścianie wprost do ukochanej po bujnej i zielonej winorośli.

balustrady warszawa

Warto się postarać

Balustrady są udekorowane w różny sposób. Królują jednak aranżacje kwiatowe, które ubarwiają nudne blok. Takie balkony są estetyczne, a przede wszystkim – nastrajają pozytywnie. Mieszkańcy Warszawy jednak zadają pytanie – czy tak nie może być zawsze? Czy trzeba organizować specjalny konkurs by balkony i balustrady miejskie wyglądały lepiej niż zazwyczaj? Być może to jedyna motywacja albo trend, który pozostanie już na stałe. Nikt nie ma nic przeciwko – a na pewno potencjalny zwycięzca konkursu, którego udekorowane balustrady będą pokazane w prasie, a on sam otrzyma nagrodę… pieniężną. Jak widać – jest o co walczyć.

Niektóre konkursowe balustrady warszawa już pokazuje w prasie lokalnej. Zawody na najpiękniejszy balkon trwają, a nagroda jest naprawdę zachęcająca...

Powiązane artykuły

Efekty specjalne
Efekty specjalne
Filmy to dla wielu doskonała alternatywa czytania książek. Przede wszystkim... (dalej...)
Chronić dzieci przed balustradami?
Chronić dzieci przed balustradami?
Dom zawsze powinien być bezpieczny, szczególnie dla dziecka. Dzieci od... (dalej...)

Warto poczytać