muzzz.plPraca › Wspólnie rozwiązywać problemy

Wspólnie rozwiązywać problemy

Człowiek nie zawsze pracuje samodzielnie, a praca w grupie bardzo często doprowadza do pojawiania się konfliktów, które z czasem narastają i trudno dać sobie z nimi radę. Oczywiście jeśli chcemy, aby atmosfera się poprawiła trzeba zebrać całą grupę i wszystkie sprawy wyjaśnić, tak aby człowiek czuł się dobrze w miejscu, w którym pracuje. Nie zawsze jednak wspólne rozmowy stają się proste. Dlatego właśnie coraz popularniejsze stają się terapie grupowe, które pozwalają wyczyścić atmosferę w pracy. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli zwleka się z tym sytuacja z dnia na dzień się pogarsza, a później rozwiązanie konfliktów, które powstały w grupie stają się zadaniem praktycznie niewykonalnym. Z tego właśnie powodu terapia grupowa często jest zamawiana przez liderów danych grup.

terapia grupowa poznań

Określić osobowości

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że każda osoba, która funkcjonuje w konkretnej grupie staje się postacią, która pełni określoną rolę. Ktoś może być w jednej grupie liderem, a w drugiej z kolei błaznem, potrafiącym roześmiać praktycznie każdą osobę. Ważne staje się również to, że błazen potrafi nieco rozluźnić atmosferę w miejscu pojawiania się konfliktu. Nie zawsze jednak błazen jest w stanie poradzić sobie z każdym konfliktem. Wówczas właśnie terapia grupowa często staje się jednym rozwiązaniem. Zdarza się, że czasem wystarczy tylko jedna sesja terapii grupowej, ale bardzo długo przekładane konflikty wymagają znacznie większej ilości sesji terapeutycznych. Najważniejsze jest jednak to, że atmosfera staje się czystsza, a człowiekowi milej jest pracować z ludźmi.

Jak się okazuje wiele osób uważa, że terapia grupowa poznań nie jest im potrzebna. Tak jednak mówią osoby zbyt pewne siebie, które nie zdają sobie sprawy z tego, że inni mogą mieć jednak problem odnalezienia się na nowo w grupie.

Powiązane artykuły

Decyzja o zakupie własnego mieszkania
Decyzja o zakupie własnego mieszkania
Rynek nieruchomości w Polsce jest niezwykle skomplikowany, Ceny mieszkań zamiast... (dalej...)
Montaż klimatyzacji w pracy
Montaż klimatyzacji w pracy
Praca staje się często miejscem, w którym człowiek spędza najwięcej... (dalej...)
Czy kurs angielskiego jest opłacalny?
Czy kurs angielskiego jest opłacalny?
Już od dawna wiadomo, że znajomość języków jest opłacalna. Przede... (dalej...)
Bezrobotni do szkoły językowej
Bezrobotni do szkoły językowej
Praca staje się dla Polaków bardzo ważna, szczególnie że od kilku... (dalej...)
Instalator – bez niego remont nie może się udać!
Instalator – bez niego remont nie może się udać!
przeprowadzanie w domu czy w mieszkaniu remontu może być zadaniem, które... (dalej...)
Porady prawne – dla kogo i od kogo?
Porady prawne – dla kogo i od kogo?
Codzienne życie często sprawia, że spotykają nas niespodzianki. Czasem są... (dalej...)

Warto poczytać