muzzz.plStyl życia › Zanim zostaniesz królem gitary

Zanim zostaniesz królem gitary

Granie na instrumentach to zazwyczaj sztuka. Choć i bez talentu można zostać całkiem przystępnym rzemieślnikiem. Chwytów nie jest dużo i można po jakimś czasie opanować ich chociaż kilkanaście. 

Na co nam to pozwoli?
Przede wszystkim na oryginalne zabawianie znajomych przy wspólnym biesiadowaniu. Będziemy mogli czasem urozmaicić wieczory siedząc z rodziną przy grillu lub co najsensowniejsze – zagrać ukochanej jej ulubiony utwór. Choć tutaj problem może się pojawić z wokalem.
Po kilku latach może uda nam się przejść na wyższy stopień i zaczniemy uczyć się bardziej profesjonalnego grania. Ciężko bowiem jest zagrać gamę za pomocą kilku chwytów.
Przydać się nam wtedy może trochę lepsza szkoła. I być może przede wszystkim sprzęt.
A tutaj już mogą się pojawić pewne problemy. Bo poza wiedzą muzyczną, na temat gam i pasażów – potrzebujemy wiedzy na temat sprzętu. A to jest już wiedza z pogranicza fizyki i muzyki.
Do samej gitary, dla uzyskania lepszej dynamiki – czyli głośności – potrzebować będziemy tak zwanego pieca. Potocznie w ten sposób nazywa się wzmacniacze, pod które podpina się gitarę. Jednym z ciekawszych wzmacniaczy dla początkującego gracza może być fender frontman 212r.
Nad jego wyregulowaniem jednak spędzimy sporo czasu. Ale możliwości jakie prezentuje – z pewnością wystarczą dla każdego, kto rozpoczyna swoją przygodę z muzyką.
Z takim sprzętem możemy się spokojnie zabrać do szlifowania swoich umiejętności. I dopiero w momencie, gdy nasz repertuar będzie bogaty i muzycznie wartościowy – możemy myśleć o zmianie gitary i ewentualnym wyposażeniu sprzętu w kilka ciekawych dodatków.  

Jeżeli już masz gitarę i właśnie zaczynasz swoją karierę muzyczną to warto abyś pomyślał też o fender frontman 212r, który jest piecem idealnym dla początkujących gitarzystów.

Warto poczytać