muzzz.plDom › Żarówki ledowe i energooszczędne

Żarówki ledowe i energooszczędne

Oświetlenie jest nieodłącznym elementem mieszkań. Dlatego dbamy, by designerskie lampy i żarówki były utrzymywane w odpowiednim stanie. Z drugiej strony zważamy na to, by nie pobierały zbyt dużej ilości energii elektrycznej. Jakie rozwiązanie warto zatem zastosować? Wymianę starych żarówek żarowych na ledowe lub energooszczędne. Ich zaletami są małe pobory prądu oraz wydłużone czasy korzystania z oświetlenia. Warto wspomnieć, że wiążą się z dość sporymi wydatkami. Jak jednak wskazują badania, wydane pieniądze zwracają się w ciągu kilku miesięcy. Zaś w pozostałym okresie zmniejszają rachunki za energię elektryczną.

designerskie-lampy

Zmniejszające się ilości żarówek żarowych

W Polsce już od kilku lat trwa wycofywanie z produkcji i sprzedaży starych żarówek żarowych. Dzieje się to ze względu na członkostwo w Unii Europejskiej. Za kilka lat dostępne mają być tylko nowoczesne oświetlenia. Kupując designerskie lampy będziemy musieli dobrać ledy albo energooszczędne. Dlaczego następuje pozbywanie się starych żarówek? Powodów tego jest kilka. Pierwszy to poprawa środowiska naturalnego oraz atmosfery. Drugą sprawą jest zmniejszenie ilości wytwarzanej energii.

Rosnąca grupa budynków z oświetleniem

Nowoczesne oświetlenie powoli montowane jest w kolejnych polskich mieszkaniach. Dochodzi do tego dzięki wskazaniu na pozytywne efekty tego rozwiązania. Zwlekanie z tym doprowadza tylko do utraty pieniędzy. Chcąc się o tym przekonać, możemy zapytać znajomych korzystających od wielu lat z tego typu oświetlenia. 

Czy możliwe jest, by designerskie lampy przyczyniały się do mniejszych rachunków za prąd? Oczywiście, że tak. Wystarczy zamontować w nich odpowiednie żarówki.

Powiązane artykuły

Historia oświetlenia...
Historia oświetlenia…
Potocznie lampą nazywa się źródło światła. Niegdyś lampy były gazowe,... (dalej...)
Dlaczego zmieniamy oświetlenie?
Dlaczego zmieniamy oświetlenie?
Nowoczesne typy oświetlenia powoli zaczynają zastępować w naszym mieszkaniach... (dalej...)

Warto poczytać